Umělý kámen

Pokud je Vaším cílem dát Vaší kuchyni nádech luxusu a dokonalých křivek, jistě oceníte naší nabídku umělého kamene Hanex.
Hanex

1Hanex – nazývaný též “umělý kámen” či “plnoprůřezový, kompozitní nebo povrchový materiál”. Je vyroben z přírodních materiálů (cca 75% drceného bauxitu) a jako pojivo slouží látky na bázi akrylátových pryskyřic P/MMA (Poly/Metyl-Met-Acrylát), Aluminotrihydrátů a pigmentů. Je to pevná, homogenní, masivní hmota s rovnoměrně rozloženou barvou a texturou v celém průřezu.

Jsou antibakteriální, neporézní, kompaktní a nenasákavé, vysoce odolné vůči mikroorganismům, plísním a bakteriím – tím splňují důležité hygienické požadavky státních zdravotních ústavů. Jsou způsobilé pro styk s potravinami.

Jednotlivé části se slepují speciálními barevně tónovanými lepidly bez viditelných spojů – tzv. bezespárou technologii, výsledný celek zaručuje kromě dokonalého kompaktního vzhledu i snadnou a rychlou údržbu. Lepené spoje jsou vysoce pevné, homogenně uzavřené, umožňují výrobu libovolné velikosti a tvaru pracovní či interiérové plochy.

2Hanex zahrnuje pestrou paletu barev a vzorů. Nabízíme i řadu průsvitných materiálů dovolujících mimořádné kombinace mezi světlem, tvarem a barvou. Nastavitelná průsvitnost translucence a luminiscence podporuje představivost, silný prostorový vjem vnitřní hmoty a umožňuje i mimořádný hloubkový třírozměrný účinek působení designu.
Zaručují barevnou a tvarovou stálost, jsou rezistentní vůči skvrnám, agresivním UV paprskům i většině kyselin. Jsou nehořlavé, teplotně stabilní až do úrovně 160°C.

Z Hanexu lze vyrobit takřka vše, co si představíte. Moderní technologie termoforming – technologie membránového vakuového lisu a na CNC strojích si vyrábí i vlastní formy k lisování. – umožňuje nejenom výrobu dřezů a umyvadel v barvě zvoleného materiálu, ale i realizaci představ architektů či sochařů o tvarech v prostoru – mohou být pokaždé jiné a objevné. O rytmu, proporcích, geometrii, symetrii či asymetrii společně s čistotou materiálu.

3Vnitřní prostory interiérových prvků můžeme nasvítit prostřednictvím svítivých LED diod. Nasvícením získáme zcela nový vzhled, který můžeme podle nálady měnit přepínáním barev či volit jejich skokové nebo plynulé změny.„Světelná terapie“ vyvolává s ničím jiným nesrovnatelnou, jemnou a uklidňující světelnou atmosféru a světelné efekty. Změnou barevného spektra můžeme také měnit atmosféru interiéru v závislosti na aktuální náladě nebo probíhající činnosti.

HanexHanex je přiměřeně teplý a příjemný na dotyk. Na rozdíl od přírodního kamene nestudí. Povrch lze na vyžádání přeleštit, je lokálně opravitelný bez viditelných stop po renovaci. Škrábance a drobné vrypy lze odstranit prostým přebroušením a přeleštěním povrchu. Velmi snadno se udržují v čistotě – potřísněný povrch se myje vodou nebo abrazivními prášky.
Lze z něj vyrobit opravdu cokoli – stylový nábytek, bytové doplňky, luxusní vybavení koupelen, praktické prvky do kuchyní i interiérů. Nabízí komplexní řešení pro domácnosti, gastronomické provozy, zdravotnická, lázeňská a laboratorní zařízení, reprezentační a kancelářské prostory, fast foody, luxusní obchody, banky, recepce a restaurační zařízení, interiéry lodí atd.

4Hanex je možné dále kombinovat s mnoha dalšími materiály – se dřevem, sklem, plexisklem, konglomerovaným kamenem Technistone, s nerezem, s keramikou, se stříbrem… a tím docílit naprosto originálního designu ve všech oblastech našeho každodenního života.

Hanex nacházejí své uplatnění i v oblasti gastronomie – tácky pod nápoje, talíře, misky na ovoce, víčka k čajovým konvicím, servírovací tácky atd.

Byly prováděny dlouhodobé expoziční testy, jejichž úkolem bylo simulovat povětrnostní podmínky a zjistit reakce kompaktního materiálu na řadu let dopředu. QUV panel experimentálně simuloval podmínky vzniklé při expozici materiálu UV zářením, při povrchové kondenzaci, při zvýšené teplotě, při prudkém dešti, teplotních í povrchových šocích a jejich kombinacích. Výsledky dopadly na výbornou: materiál podrobený testům nevykázal prakticky žádné vizuálně zjistitelné změny. Obdobně dobré jsou i výsledky na dlouhodobou simulaci působení bazénového prostředí. Tyto výsledky otevírají nové možnosti využití kompaktních materiálů pro exteriéry – opláštění budov, venkovní kavárenské stolky, tolik se rozvíjející oblast bazénů a koupelnového příslušenství.